Odpowiedzialna moda i zrównoważony rozwój

23-11-2022

Raz jeszcze podkreślamy – Look to odpowiedzialna moda i zrównoważony rozwój!

Każdego roku gdy zbliża się w kalendarzu "czarny tydzień" wyprzedaży i promocji mamy dylemat, czy organizować go u nas czy nie.

Z jednej strony chcemy wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i umożliwić Wam zakupy w sklepie w obniżonych cenach tym bardziej że wiele z Was na to czeka!

Z drugiej strony zaś jesteśmy przeciwni tego typu akcjom mającym na celu jedynie "nakręcanie" sprzedaży a w rezultacie także nadkonsumpcję.

Za każdym razem szukamy w tym wszystkim kompromisu i taki udało nam się znaleźć!

Źródło: jcomp freepik

Wierzymy, że Wy - nasze Klientki Look to kobiety mądre i świadome, które biorąc udział w naszej akcji podejmują przemyślane decyzje zakupowe i wiedzą co to zrównoważona konsumpcja!

Przy okazji akcji „black” pragniemy Wam zaś przypomnieć, że w Look uprawiamy odpowiedzialną, etyczną modę w duchu zrównoważonego rozwoju, dbając by wszystkie ubrania produkowane były z użyciem naturalnych surowców, w poczuciu dbania o środowisko zgodnie z filozofią eco friendly i zero waste.

Nasze kolekcje tworzymy z polskich certyfikowanych dzianin i tkanin, z naturalnych przędz w pełni biodegradowalnych, a nadruki wykonujemy ręcznie szlachetną i ekologiczną metodą sitodruku.

Dbamy o naturalne surowce, ale też o proces ich wytwarzania, do którego zużywa się mniej wody, dbając o zasoby ziemskie, o środowisko, o planetę. Świadomie!

Podczas procesu barwienia dzianin i tkanin w wyrobie gotowym, a także podczas prania produktów jeansowych i bawełnianych, używamy niekonwencjonalnej metody pigmentowej, która zużywa o 75%  mniej wody niż standardowe/popularne barwienie.

Jest to metoda w pełni naturalna, polegające na tym, że barwnik na bazie żywicy przykleja się do włókna. Ten rodzaj barwienia oszczędza dużą ilość wody podczas całego procesu. Zużywamy około 75% mniej wody, niż przy standardowym powszechnym procesie barwienia. Woda z kąpieli barwiącej jest zużywana wielokrotnie, aż do wyczerpania i całkowitego zużycia, jest przetwarzana wielokrotnie w nurcie less waste. Jest to dużo droższa metoda, lecz my na każdym etapie podejmujemy odpowiedzialne, zrównoważone decyzje i wybory.

Ograniczamy zużycie materiałów i resztek do minimum, wykorzystujemy końcówki i odpady kilkukrotnie w duchu less waste. Przekazujemy odpady, ścinki, kupony do zaprzyjaźnionych placówek i szkół, używamy resztki jako czyściki do maszyn, urządzeń, ploterów i drukarek w firmie. Bierzemy udział w różnych akcjach charytatywnych, przekazując na cele dobroczynne część naszych materiałów, nie wyrzucamy!

Bardzo dbamy także o naszych pracowników i ich komfort na przestrzeni całego łańcucha produkcyjnego. Mamy ogromny szacunek do czasu pracy i indywidualnych preferencji, lojalności, wspierania ekonomii społecznej, a także przestrzegania praw pracowniczych. Sposób traktowania pracowników oraz familijny charakter naszej firmy wpisują się w dominujący na świecie trend odwrotu od tanich producentów bogacących się kosztem wyzysku pracowników i powrót do idei uczciwego traktowania, produkowania z poszanowaniem praw człowieka. Angażujemy się także w kształcenie i doskonalenie umiejętności personelu, budowanie stałych relacji z pracownikiem co przekłada się zarówno na jakość produktów jak i na naszą renomę.

Wspieramy młodych projektantów, młode artystyczne dusze, artystów, grafików. Przekazujemy na te cele część naszych kolekcji, materiałów, pierwowzorów. Dajemy tym samym drugie życie naszym ubraniom, które nie weszły do produkcji, a teraz mogą zaistnieć ponownie, w aspekcie mody cyrkularnej. Dajemy im drugie życie i cieszymy się z małych, drobnych sukcesów tych młodych ludzi.

Bo wszystkie ubrania wychodzące spod naszej maszyny to przecież „ubrania do kochania”!

Źródło: freepik